Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Płotach

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Informacja o konieczności wymiany dowodów osobistych wydanych od 2001 roku

Burmistrz Gminy Płoty przypomina, że w styczniu 2011 roku upłynął dziesięcioletni okres ważności pierwszych dowodów osobistych wydawanych od 2001 r. Dowody te będą automatycznie unieważniane przez Informatyczny System Wydawania Dowodów Osobistych z upływem 10 lat od ich wyprodukowania. Na każdym dowodzie osobistym umieszczona jest data ważności dowodu. Na nowy dokument czeka się około miesiąca dlatego wniosek na nowy dowód osobisty należy złożyć nie później niż 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu. Dowód, którego okres ważności upłynął jest nieważny. Nie można się nim posługiwać, należy go wymienić.

Obowiązek taki wynika z art. 40 Ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Posiadacz dowodu osobistego ma obowiązek wymienić ten dokument w razie (…) upływu terminu ważności dowodu osobistego (…) nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu).

Wniosek o wymianę dowodu osobistego należy złożyć osobiście wraz z dwoma aktualnymi zdjęciami o wymiarach 35 x 45 mm w Urzędzie Miejskim w Płotach, Wydział Administracyjno – Organizacyjny (pok. 15) Plac Konstytucji 3 Maja 1. Dowód osobisty jest wydawany bezpłatnie.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Sławomir Kwiatkowski

Data wytworzenia:
18 lut 2011

Osoba dodająca informacje

Sławomir Kwiatkowski

Data publikacji:
18 lut 2011, godz. 11:30

Osoba aktualizująca informacje

Sławomir Kwiatkowski

Data aktualizacji:
18 lut 2011, godz. 11:30