Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Płotach

Informacja o tymczasowym braku "gniazd" na terenie wiejskim gminy Płoty

 

UWAGA !!!

DOTYCZY GOSPODARKI ODPADAMI W SPOSÓB SELEKTYWNY

NA TERENIE WIEJSKIM GMINY PŁOTY

 

Mieszkańcy wsi na terenie Gminy Płoty

 

Szanowni Państwo,

W związku z bardzo wysokimi cenami pojemników na odpady
o pojemności 1100 l przewidzianych do tworzenia tzw. „gniazd”, tj. punktów zbiórki tworzyw sztucznych, papieru i szkła, Gmina Płoty wprowadza tymczasowy i awaryjny następujący sposób zbierania w/w odpadów zbieranych w sposób selektywny (tj. szkła oraz opakowań ze szkła, papieru, tektury oraz opakowań z papieru i tektury, tworzyw sztucznych oraz opakowań z tworzyw sztucznych):

ØW/w odpady winny być zbierane na terenie nieruchomości w sposób selektywny w workach dostarczonych nieodpłatnie przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Płotach:

-         w worku żółtym – tworzywa sztuczne oraz opakowania z tworzyw sztucznych,

-         w worku niebieskim - papier, tektura oraz opakowania z papieru
i tektury,

-         w worku białym – szkło oraz opakowania ze szkła

Øna terenie wiejskim „gniazda” zostaną utworzone jedynie na terenie osiedli mieszkaniowych znajdujących się we wsiach: Mechowo (2 gniazda), Wyszobór (2 gniazda), Wicimice, Słudwia (2 gniazda), Sowno. Mieszkańcy tych osiedli winni gromadzić w/w odpady w utworzonych „gniazdach” (nie otrzymają oni w/w worków). Z powyższych „gniazd” mogą korzystać wszyscy mieszkańcy danej miejscowości (nawet ci, którzy otrzymali w/w worki)

Jak tylko ceny ww. pojemników osiągną racjonalny poziom, Gmina Płoty zakupi odpowiednią ilość pojemników niezbędnych do utworzenia wszystkich „gniazd” na terenie całej gminy i wprowadzi system zbierania odpadów komunalnych zgodny z przyjętym Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku, o czym zostaniecie Państwo poinformowani w stosownym terminie.

Płoty, 9 lipca 2013 r.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sławomir Kwiatkowski 09-07-2013 15:34
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 09-07-2013
Ostatnia aktualizacja: - 09-07-2013 15:34