Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Płotach

Informacja o konieczności wymiany dowodów osobistych wydanych od 2001 roku

Burmistrz Gminy Płoty przypomina, że w styczniu 2011 roku upłynął dziesięcioletni okres ważności pierwszych dowodów osobistych wydawanych od 2001 r. Dowody te będą automatycznie unieważniane przez Informatyczny System Wydawania Dowodów Osobistych z upływem 10 lat od ich wyprodukowania. Na każdym dowodzie osobistym umieszczona jest data ważności dowodu. Na nowy dokument czeka się około miesiąca dlatego wniosek na nowy dowód osobisty należy złożyć nie później niż 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu. Dowód, którego okres ważności upłynął jest nieważny. Nie można się nim posługiwać, należy go wymienić.

Obowiązek taki wynika z art. 40 Ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Posiadacz dowodu osobistego ma obowiązek wymienić ten dokument w razie (…) upływu terminu ważności dowodu osobistego (…) nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu).

Wniosek o wymianę dowodu osobistego należy złożyć osobiście wraz z dwoma aktualnymi zdjęciami o wymiarach 35 x 45 mm w Urzędzie Miejskim w Płotach, Wydział Administracyjno – Organizacyjny (pok. 15) Plac Konstytucji 3 Maja 1. Dowód osobisty jest wydawany bezpłatnie.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sławomir Kwiatkowski 18-02-2011 11:30
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 18-02-2011
Ostatnia aktualizacja: - 18-02-2011 11:30